Omschrijving (Engelstalig): 'Salvator Mundi', making a blessing gesture; an orb in his hand or at his feet.
Verwante trefwoorden: Salvator Mundi
68 kunstwerken in de collectie van het Rijksmuseum zijn getagd met deze iconclass. Pagina 1 van 7:
beeldhouwwerk
datering: ca. 1520
Op een achtzijdige plint staat Christus met het doorgebogen linkerbeen iets naar voren en het het rechterbeen, waarvan de voet naar buiten is gedraaid, naar achteren, met de hiel los van de grond. De rechterhand zegent, de linker houdt een opengeslagen boek, dat de beschouwer wordt voorgehouden. Links van zijn voeten ligt een grote globe. Christus ziet recht voor zich uit, zijn gelaat vertoont een kleine plooi onder elk oog, verder een tweepuntige baard en een lange snor; het gescheiden, golvende haar, dat in krullen eindigt, valt tot op de rug. Het lange hemd is onder de linkerarm opgenomen, de mouw bij de rechterpols is teruggevallen; het vertoont van voren zakplooien tussen een grote v-plooi, die eindigt tussen voet en globe; van de rug hangen parallel lopende plooien tot over de plint.
11D324
prent
datering: 1455 - 1503
Christus, staand in een vertrek bij een raam, een rijksappel bij zijn voeten, een boek in de linkerhand, met zijn rechterhand een zegenend gebaar makend.
11D324
prent
datering: 1470 - 1490
Christus ten voeten uit, een zegenend gebaar makend met de rechterhand, een banderol in de linkerhand.
11D324
prent
datering: 1470 - 1490
Christus, gezeten op een troon, geflankeerd door engelen, een rijksappel en staf in de linkerhand, een zegenend gebaar makend met de rechterhand.
11D324, 11D322
prent
datering: 1470 - 1490
Christus en Maria zitten naast elkaar. Door het raam tussen hen in kijken engelen. Christus, een rijksappel in de linkerhand, maakt met de rechterhand een zegenend gebaar naar Maria.
11D331, 11D324
prent
datering: 1470 - 1490
Christus ten halven lijve, als Salvator Mundi met de rijksappel onder zijn linkerhand.
11D324
prent
datering: 1505 - 1533
Christus als Salvator Mundi, staand en ten voeten uit. De rijksappel in zijn linkerhand, met zijn rechterhand maakt hij een zegend gebaar. Op de grond een plaat met de signatuur, vastgehouden door een putto met een blinddoek om.
11D324
prent
datering: 1506 - 1538
Het Christuskind als Salvator Mundi staand op een regenboog. De rijksappel in de linkerhand, met de rechterhand maakt hij een zegend gebaar. Gedrukt van beschadigde plaat.
11D22, 11D324
prent
datering: 1519
Christus als Salvator Mundi. Hij staat op een regenboog met rijksappel in linkerhand, met zijn rechterhand maakt hij een zegenend gebaar. Hij wordt omringd door wolken met kleine engelen.
11D324
prent
datering: 1519
Christus als Salvator Mundi staand met een wereldbol (rijksappel) in zijn linkerhand. Met zijn rechterhand maakt hij een zegenend gebaar. Hij wordt omring door wolken en kleine engelen.
11D324
1 - 10 [11 - 20] [21 - 30] [31 - 40] ... [ 68 ] volgende >>>
Statenvertaling online - bijbel en kunst.
Bron gegevens en afbeeldingen op deze pagina: Rijksmuseum, Amsterdam.